Nozares aktualitātes 2024.gada 16.maijā

👨🏻‍🌾 Slikto laikapstākļu ietekmē arvien pastāv bažas par Krievijas ražu. Un arī vasaras periodam tiek prognozēti nelabvēlīgi laikapstākļi. Tomēr tuvāko divu nedēļu laikā Krievijas dienvidos un arī Ukrainas dienvidaustrumos tiek prognozēts lietus.

👨🏻‍🌾 Pieprasījums Dienvidaustrumāzijā var pozitīvi ietekmēt Melnās jūras reģiona pārtikas kviešu cenas. Austrālijas un Argentīnas 11,5% proteīna pārtikas kviešu pārdevēji rada mazu konkurenci. Austrālijas kviešu cenu līmenis, kas spēj konkurēt ar Melnās jūras izcelsmes graudiem, nav bijis pietiekami pievilcīgs, tāpēc šīs izcelsmes kvieši ir atraduši pircējus citur, tostarp Japānā. Argentīnas pārtikas kviešu cena uz FOB nosacījumiem ir palielinājušās saistībā ar pieprasījumu Brazīlijā.

👨🏻‍🌾 Plūdi ir ietekmējuši jaunās ražas izredzes Brazīlijā, un kopš šīs nedēļas sākuma Riugrandi du Sulā nav sēti kvieši. Valstij ir otra lielākā uzglabāšanas jauda, tāpēc traucējumi ražošanā un loģistikā var palielināt Brazīlijas pieprasījumu pēc kviešu importa, kas parasti ir no Argentīnas. Turklāt rekordliels minerālmēslu imports uz Argentīnu no janvāra līdz aprīlim varētu nozīmēt, ka kviešu un miežu sējumiem to būs vairāk nekā pietiekami. Uz ražotāju optimismu norāda arī pastiprināta zemnieku tirgošanās.

👨🏻‍🌾 Ruānas ostai piegādāto Francijas jaunās ražas pārtikas kviešu cenām ir ievērojama prēmija salīdzinājumā ar vecās ražas cenu fiksētas cenas darījumu tirgū. Piegāde augustā tiek piedāvāta ar aptuveni 4–5 EUR/t atlaidi no “Euronext” septembra nākotnes līgumiem un aptuveni 14 EUR/t virs fiksētas cenas darījumu tirgus cenas par veco ražu. Pircēji tuvākajos mēnešos varētu meklēt kviešus nosūtīšanai uz Maroku, jo īpaši, ja “Euronext” iekļautie kviešu nākotnes līgumi pārvērtīsies zaudējumos.

👨🏻‍🌾 Ķīnas vietējās vecās ražas kviešu cenas trešdien turpināja kristies. Lauksaimnieki un tirgotāji ļoti vēlas pārdot savus vecās ražas krājumus un sagatavoties jaunās ražas uzglabāšanai, taču pieprasījums no pārstrādātāju puses joprojām ir vājš. Dažos Ķīnas reģionos tirgū jau ir ienākusi jaunā raža, kuras cena ir vecās ražas līmenī.

👨🏻‍🌾 Šogad ir būtiski pieaudzis zādzību skaits no zemnieku saimniecībām, kas nodarbojas ar augkopību. Ņemot vērā augu aizsardzības līdzekļu augsto cenu un pieprasījumu nelegālajā tirgū, garnadži sākuši pastiprināti apmeklēt saimniecības. Vairāk informācijas: https://zemniekusaeima.lv/news/zemnieku-saeima-pieaug-zadzibu-skaits-no-zemnieku-saimniecibam/

Latest Posts

Nozares aktualitātes 2024.gada 18.jūnijā

👨🏻‍🌾 Saistībā ar bažām par patēriņa preču nozari un Eiropas ekonomiku pagājušajā nedēļā kviešu tirgū atgriezās lejupejošas tendences. Pašreizējās cenas neatspoguļo

Nozares aktualitātes 2024.gada 12.jūnijā

👨🏻‍🌾 Otrdien, 11. jūnijā, daži Austrālijas kviešu pārdevēji padevās spiedienam Dienvidaustrumāzijas importa tirgū, samazinot cenas un sekojot Melnās jūras reģiona kviešu