Nozares aktualitātes 2024.gada 20.maijā

👨🏻‍🌾 Piektdien, 17. maijā, pēc četras dienas ilga pieauguma Krievijas 12,5% proteīna kviešu cena uz FOB nosacījumiem Novorosijskā noturējās stabila – 245 USD/t. Krievijas kviešu pircēju un pārdevēju piedāvātās cenas satuvinājās, sašaurinot starpību līdz 5 USD/t.

👨🏻‍🌾 Pēdējā mēneša laikā Melnās jūras reģiona pārtikas kviešu cenas ir pozitīvi ietekmējuši nelabvēlīgie laikapstākļi Krievijā, kas ir pasaulē lielākā kviešu eksportētāja. Lietus trūkums Krievijas ziemas kviešu platībās ietekmēja 2024./2025. gada ražu, savukārt negaidīto salnu dēļ tika zaudēts aptuveni 1% lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Taču tuvākās nedēļas laikā gaidāmās lietavas un Krievijas krājumi 2024./2025. gadam, kas ir lielāki par vidējiem, varētu kompensēt samazināto ražošanas apjomu. Lielāki pārnestie krājumi varētu piespiest pārdevējus sezonas sākumā pārdot graudus, lai atbrīvotu vietu jaunajai ražai. Tas nozīmē, ka sezonas sākumā eksports varētu būt spēcīgāks. Spiedienu uz Melnās jūras reģiona cenām varētu radīt arī citas reģiona lielās kviešu audzētājas – Ukraina, Rumānija un Bulgārija –, kas ir baudījušas ziemas kviešiem labvēlīgus apstākļus.

👨🏻‍🌾 Ķīnas pārtikas kviešu importa apetīti varētu ierobežot lielāka vietējā ražošana un vēl viens gads, kad samazinās iedzīvotāju skaits. Ķīnas lauksaimnieki ir sākuši kviešu novākšanu un ziņo par labāku ražu un tās kvalitāti. Tas ir pretēji situācijai pirms gada, kad Ķīnas ziemas kviešu kvalitāti ietekmēja nokrišņu daudzums, kas bija lielāks par vidējo. Ar to varētu pietikt, lai kompensētu jebkādu Indijas kviešu importa pieprasījuma pieaugumu. Tiek prognozēts, ka Indijas patēriņš pieaugs līdz līdz 105 miljoniem tonnu, kas ir par gandrīz 2 miljoniem tonnu vairāk nekā iepriekš. Ja vietējā ražošana nepalielināsies, importa pieprasījums varētu pieaugt.

👨🏻‍🌾 Tiek prognozēts, ka Ķīnas jaunās ražas cenas kviešiem, kuru mitruma līmenis ir zem 13%, būs vidēji 346 līdz 374 USD/t.

Latest Posts

Nozares aktualitātes 2024.gada 18.jūnijā

👨🏻‍🌾 Saistībā ar bažām par patēriņa preču nozari un Eiropas ekonomiku pagājušajā nedēļā kviešu tirgū atgriezās lejupejošas tendences. Pašreizējās cenas neatspoguļo

Nozares aktualitātes 2024.gada 12.jūnijā

👨🏻‍🌾 Otrdien, 11. jūnijā, daži Austrālijas kviešu pārdevēji padevās spiedienam Dienvidaustrumāzijas importa tirgū, samazinot cenas un sekojot Melnās jūras reģiona kviešu